Najwyższa jakość obiektu

O najwyższej jakości obiektu świadczy dokładność w jego projektowaniu, dostosowanie do światowych standardów oraz znakomity poziom jego wykonania. Factory Sport Center Stadion Wrocław cechuje przede wszystkim wszechstronność, nowoczesność oraz wspaniale zagospodarowany teren wokół obiektu, co sprzyja niezwykłej atmosferze. Zapewnione jest tu wszystko to, co jest potrzebne drużynom sportowym do treningów i rozgrywek. Obiekt składać się będzie z 6 szatni z zapleczem sanitarnym oraz biura.

Wyjątkowość

Każde z trzech boisk ma wymiary 24×45 metrów. Istnieje możliwość połączenia ich w jedno o wymiarach 70×45 metrów. Są one wykonane na panelach w systemie ModuliQ, bez zastosowania granulatu i z trawą generacji 4G. Aktualnie jest to najnowocześniejsza metoda budowy boisk piłkarskich, która znacząco podnosi jakość nawierzchni sportowych. Jest to modułowa podbudowa pełniąca jednocześnie funkcję drenażu, miękkich mat i samej nawierzchni do uprawiania sportu.

Oświetlenie – najnowsza generacja

Boiska są oświetlone lampami o mocy 400 LUX, dzięki czemu bez przeszkód można przeprowadzić na nich pełnowartościowy trening również po zmroku. Dodatkowo wybudowanych zostało 6 szatni z zapleczem sanitarnym, w których zawodnicy mogą się komfortowo przygotować do wejścia na murawę. Korzystanie z boisk jest odpłatne, a rezerwacji można dokonywać w biurze Factory Sport Center przy obiekcie, ale także telefonicznie i przez Internet.

Najnowsza technologia

Rozwiązanie zostało przebadane przez renomowane laboratorium Labo Sport. Jakość pola gry jest lepsza, ponieważ system jest doskonale amortyzowany i spełnia pod tym względem najostrzejsze wymagania FIFA. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii budowania boisk obiekt zdecydowanie zmniejsza ryzyko odnoszenia kontuzji spowodowanych treningiem na sztucznej nawierzchni.